PSZICHOLÓGIAI KONZULTÁCIÓ
Kognitív viselkedésterápia I Autogén Tréning I Mindfulness I Önismeret és Önfejlesztés I Szorongás és Stresszkezelés I Érzelem- és Indulatkezelés I Pár- és Családterápia I Veszteség- és Traumafeldolgozás
Minden ember, minden sors és minden életút utánozhatatlanul egyedi, mégis vannak hasonló tapasztalataink és megéléseink. Élethelyzeteink időről-időre elgondolkodtatnak, változtatást és fejlődést hozva magukkal, melyek elengedésre, teljes újratervezésre és megbocsájtásra késztetnek. A legnehezebb pillanatainkban is tudnunk kell, hogy rajtunk kívül, bizony mások is átélnek hasonlót. Nem vagyunk egyedül kihívásainkkal, kételyeinkkel és nehéz, fájó érzéseinkkel sem. Az emberi életutakban fellelhető azonosságok, autonóm egyéniségünk és személyiségünk alénjei által válnak saját színezetű megélésű egyéni sorsunkká.
"Megérteni annyi, mint megbocsájtani" Ernest Hemingway
A komplex, holisztikus összefüggésrendszereken alapuló, humanisztikus- és pozitív pszichológia, valamint az emberközpontú integratív terápiák által, a pozitív érzelemorientált és emberközelibb módszertan alkalmazásával hatékonyabban érjük el a testi, mentális és lelki egészséget.
Felnőttek számára nyújtok támogató segítséget:
- önismeret, önértékelés, önelfogadás és önbecsülés elérésében
- élethelyzetek- és krízisek helyes kezelésében
- stresszkezelés, indulat- és érzelemszabályzási és szorongásos problémák megoldásában
- veszteségek- és traumák feldolgozásában
Milyen egy pszichológiai konzultáció?
SZEMÉLYESEN vagy ONLINE zajlik
- időtartama 50-55 perc
- többnyire heti rendszerességgel
- a konzultációkat térítésmentesen 1,5 napon belül lehet lemondani, ezt követően a tanácsadás összegének 50%-a kiszámlázásra kerül

A klieinseimmel nem a pszichoanalitikus alapú terapeuta-páciens hierarchiát követem. Partnerként és támogató segítőként tekintek a hozzám fordulók érzéseire, gondolataira, lehetőségeire, képességeire, tudására és meglévő belső erőforrásaikra alapozzuk a közös munkát. A személyes vagy online terápiás konzultációk nyugodt környezetben zajlanak, támogató, konzultatív és tanácsadó jellegűek és fontos elemét képezik az otthon is használható kiegészítő feladatok, gyakorlatok és javaslatok.
KOGNITÍV VISELKEDÉSTERÁPIA ÉS MINDFULNESS
A kognitív viselkedésterápia (CBT) és pozitív pszichológia MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) szemléletét és módszereit ötvözi. Az ítélkezésmentes, jelenben tartott figyelem, az együttérzés és önegyüttérzés, valamint a traumakezelésből is ismert szomatikus módszereket integrálja. Ráláthatunk gondolati, érzelmi és lelki problémáinkat okozó negatív reakció- és viselkedés mintáinkra, valamint a múlt pozitivitás kiemelten fontos jelentőségére.
SZORONGÁS- ÉS STRESSZKEZELÉS
A MBSR (Mindfulness Based Stress Relief) a helyes légzés és a tudatos jelenlét alapú szorongás és stresszcsökkentő technika. A légzésterápiával és finomérzékeléstechnikákkal kombinált MBSR gyakorlás által stabilizálódik a központi és perifériás idegrendszer és kiegyenlítődik szervezetünk teljes neuroendokrin rendszerének működése. A pszichoszomatikus tünetek kezelhetővé és megelőzhetővé válnak, érzelmei megéléseinkkel együtt, reakcióink is stabilizálónak.
ÉRZELEM- ÉS INDULATKEZELÉS
Túlterhelt életünkben, a helyes érzelem- és indulatkezelés kiemelten fontossá vált. Az érzelmek és indulatok természetes részei az életnek. Érzelem- és indulatkezelési zavarok gyakran jelentkeznek, ha valakinek nehézségei vannak heves érzelmei megélésében és indulatai szabályozott, kontrollált kifejezésében. Ezek megfelelő és helyes kifejezése elengedhetetlen az érzelmi egyensúly fenntartásában, mivel hatással vannak nemcsak a mentális és a fizikai egészségre, hanem a környezetünkben élők életminőségére is.
A konzultációs folyamat menete
- Időpontegyeztetés – Keresünk egy olyan időpontot, amely mindkettőnknek megfelelő.
- Első interjú – Az első találkozáskor átbeszéljük, milyen megoldásra váró nehézség van jelen a kliens életében. Átbeszéljük az alapokat, hogy milyen módszerekkel dolgozom és milyen módon tudok-e segíteni az adott helyzet összefüggéseinek feltárásához, ami hozzásegít a megoldáshoz. Az első interjú általában 1,5- 2 órát vesz igénybe
- Pszichológiai elköteleződés (szerződés) – Az első interjú folyamata után, a közösen megállapított keretek és célok mentén szerződést kötünk, majd heti rendszerességgel elkezdődik az aktív munka
- Pszichoedukáció – A folyamat elején önismereti tesztek és gyakorlatok segítségével átvesszük azokat az alapvető önreflexiós és önmegnyugtató stratégiákat, amik aztán a munkánk alapjául szolgálnak.
- Intervenciós fázis – A helyzet megfelelő feltárása után aktívan dolgozunk azokon a lépéseken, amelyek hozzásegítenek a helyzet pozitív irányú kimozdulásához és megváltozásához
- Folyamat lezárása – A folyamat elején kitűzött cél elérését követően a folyamat lezárásra kerül

Klienseim számára nyugalmat és érzelmi biztonságot adó, támogató környezet biztosítja, érzéseik, gondolataik, valamint mély, fájó emlékeik, illetve traumáik finom feltárását. A közös munka során, a hozzám fordulókat szakmailag és emberileg is támogatom élethelyzetükből eredő kihívásaik és feladataik hatékony megoldásához.
A terápiás konzultációk alkalmával az a cél, hogy a kliens erőforrásaira alapozva, együtt találjuk meg a pozitív irányba kimozdító megoldást.
ÖNISMERET ÉS ÖNFEJLESZTÉS
A MSC (Mindfull Self-Compassion) pszicho-ontológiai szempontjai alapján, a legmélyebb szinten kapcsolódunk önmagunkhoz. Helyes Önismeretünk hozzásegít, hogy mélyebben megértsük gondolatainkat, érzelmeinket, reakcióinkat és viselkedésünk hátterét. Ezek feltárása és megértő elfogadása a nyugodt, stabil, kiegyensúlyozott és teljes élethez vezet. A személyes önfejlesztés pedig hozzásegít a reális, helyes célok kitűzésében és azok elérésében.
VESZTESÉG- ÉS TRAUMAFELDOLGOZÁS
Az élet természetes, ámde fájdalmas velejárója, hogy krízisek, traumás lelki sérülések és veszteségek érnek bennünket. Öröknek hitt szerelemi vagy baráti kapcsolataink megszakadhatnak és elbúcsúzunk szeretteinktől is. Az előre tudható, vagy a hirtelen kiszámíthatatlansággal berobbanó jellegük különösen nehézzé teszi ezeket a helyzeteket, Nehéz és fájdalmas érzéseinket sok esetben enyhíti az idő, ám egyedül nehéz lehet. A megfelelő feldolgozás hiányában, érzelmeink nagy amplitúdójú változásokkal, ciklikus megrekedésben fixálódva, újra ismétlődhetnek.
PÁR- ÉS CSALÁDTERÁPIA
Egymásra történő értő-érző figyelemmel elősegíti a diszfunkcionális reakció- és viselkedésminták megváltoztatását. Pozitív módszer, ami a már meglévő erőforrásokra épít. Alapgondolata, hogy minden résztvevőnek megvan a sajátos szerepe a helyzet kialakulásában, pozitív átkeretezéssel, hibáztatás és bűnbakképzés nélkül világít rá a helyzetre. A közös felelősség hangsúlyozása pozitív értelemben történik, változásorientált, célja egy új egyensúly megteremtése
A humanisztikus és a pozitív pszichológia, valamint az emberközpontú integratív terápia a legtöbb hatékony pszichoterápiás módszert együtt, integrálva alkalmazza. A használt eszközök sokrétűek, minden tekintetben az egyén igénye és problémája alapján felmért, pontosan összeállított módszerspecifikus terápia. Pozitív eredményeket azáltal érünk el, hogy a terápia során, mindig az adott pillanatban legalkalmasabb módszert használjuk, akár egy terápiás ülésen belül is változtatva azokat.
Miben segítenek a pszichológiai konzultációk?
Helyes Önismeret, Önértékelés, Önelfogadás és Önbecsülés elérése
A Múlt-Jelen-Jövő szcenárió modellezés és elemzés által, rálátunk reakció- és viselkedés sémáinkra. Megértjük saját érzelmeink, gondolataink és viselkedésünk hátterében húzódó ok-okozati összefüggéseket, ezek fel- és elismerésével lehetőség nyílik egy teljesebb és boldogabb élet megteremtéséhez.
Önreflexiós képesség és tudatosság fejlődése
Önmagunk megértése, vagyis saját érzelmeink, gondolataink és működésünk tudatosítása elengedhetetlen a kiegyensúlyozott élethez vezető úton. Mindez nem könnyű, azonban önreflexió által mindenki képes saját viselkedésének, érzelmeinek, gondolataink értelmezésére és elemzésére. A terápiára való alkalmasság egyik legfontosabb feltétele az önreflexióra való képesség
Érzelmek és mélyebb rétegek felderítése
Elakadásaink, blokkjaink, múltbéli traumáink megértése és feldolgozása hozzásegít a mentális és lelki stabilitáshoz., hogy az átélt érzelmi lenyomatok átkeretezésével, ne projektáljuk jelen élethelyzeteinkre. Az egyéni folyamat során képessé válsz mélyebben megérteni az érzelmeidet, rejtett reakció- és viselkedés sémákat, valamint valódi motivációidat.
Kilépni a múltból - lelki traumáink és sérüléseink feldolgozása
Lelki traumánk jelei szemmel nem láthatók, mégis, akár évekkel később is hatással lehetnek az általános jóllétünkre, a viselkedésünkre, a kapcsolatainkra és akár a fizikai egészségünkre is. Mélyen gyökerezhetnek és annyira fájdalmasak, hogy képtelenek vagyunk beszélni róluk, nemhogy visszaemlékezni rájuk. A feldolgozás és a túllépés tükrében nem jótékony a "Ne is beszéljünk róla…" vagy az érzelmek elrejtéseként a tudatból kizáró felejtés, mivel az érzések és emlékek töredezettsége megmarad. A feldolgozatlan traumatörténeteknek azonban nincs eleje és vége. A traumatizált ember számára érzései és emlékei töredezettek, így múltja folyamatos. Nincs jelene, a jövő pedig vagy kilátástalan vagy nehezen elképzelhető.
Személyes kapcsolatok javulása
Önmagunk mélyebb megismerése és önismeretünk fejlesztése hozzásegít ahhoz, hogy jobban megértsük saját és mások reakció- és viselkedés mintázatait és igényeit. Ez jelentős javulást hozhat személyes kapcsolatainkban, mivel az empátia alapú hozzáállás kiegyensúlyozott, asszertív kommunikációt eredményez